Forgot your details?
Create account

Manualna owijarka pozioma (orbitalna) EDDA Magi 1000s

Idealna do owijania:

  • Ościeżnic i listew drzwiowych
  • Paneli podłogowych
  • Kształtowników stalowych i drewnianych
  • Rur aluminiowych i PCV
  • Karniszy, itp

FUNKCJONALNOŚCI:

Manualne owijarki poziome EDDA z serii Magi 1000s to proste w obsłudze i ekonomiczne rozwiązanie do owijania wąskich produktów w folię stretch. Owijarka zapewnia dokładne owinięcie na całej płaszczyźnie produktu oraz szybkie zapakowanie długich elementów. Seria owijarek pierścieniowych Magi przystosowane jest do pracy z obsługą jednego lub dwóch operatorów. Podawanie produktu odbywa się manualnie a cykl uruchamiany jest pedałem elektrycznym. Folia jest zakładana i odcinana ręcznie.

Urządzenia owijające Magi wyposażone są w standardzie w podajniki rolkowe z regulowanymi prowadnicami oraz w rolki dociskowe. Sterowanie i regulacja prędkości owijania znajduje się na skrzynce sterującej.

Szereg funkcjonalności pozwala nie tylko zredukować personel do minimum ale również zmniejszyć koszty folii jak i przyspieszyć czas pakowania produktów.

OWIJARKA POZIOMA EDDA SPINNER 450S

Maszyny do owijania folią stretch z serii Magi to proste rozwiązanie do pakowania małych serii produktów. Owijarki obsługiwane są przez operatora i mogą pakować produkty z prędkością do 120 obrotów/min.

Minimalna obsługa owijarki Spinner 450S

owijarka pozioma manualna
Do obsługi owijarki poziomej wystarczy jedna osoba. Obsługa jest wyjątkowo prosta i sprowadza się do wprowadzenia produktu i uruchomienia cyklu pedałem nożnym. Operator podaje i odbiera produkt oraz odpowiada za podanie i odcięcie folii.

Efektywny system naciągu folii

Wysokiej jakości folia stretch do owijarek poziomych oraz wydajny system naciągu folii pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów folii stretch. Owijarki poziome Spinner przystosowane są do folii 170mm i 250mm o grubości 17 lub 23 mikronów. Średni nawój na rolce to 800m.

Estetyczne zabezpieczenie produktu

Owijanie poziome w folię stretch nie tylko zabezpieczy twój produkt na czas transportu czy magazynowania ale również pozwala stworzyć estetyczne opakowanie. Produkt zawinięty w dobrej jakości folę stretch wygląda estetycznie. Dodatkowe wzdłużne owinięcie pianką lub folią bąbelkową dodatkowo zabezpiecza i uwydatnia produkt.

Solidne zabezpieczenie produktu

 


Owijanie poziome w folię stretch doskonale zabezpiecza produkty drzewiarskie przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniem czy kontaktem z wodą i wilgocią. System naciągu folii oraz właściwości folii stretch pozwalają solidnie zabezpieczyć produkt bez konieczności stosowania do
datkowych opakowań.

Ekonomiczne owijarki poziome

Moc silnika głównego to zaledwie 1,1kW. Zastosowanie oszczędnych systemów znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne nie zmniejszając przy tym wydajności urządzenia do owijania poziomego.

Ekonomiczne maszyny do owijania poziomego

Niskie zużycie energii, efektywny system naciągu folii, właściwości folii stretch - te trzy aspekty sprawiają że owijanie poziome produktów folią stretch to jedno z bardziej ekonomicznych sposobów pakowania takich produktów jak drzwi, panele, profile, deski, itp.

specyfikacja owijarki:

*rozwiń zawartość

Wymiary owijanych produktów  
Długość maks. Nieograniczona
Wymiary min. (szer. x wys. x dł.) 80100x18x500*
* z krótką częścią

 

 
Dane przenośnika taśmowego:  
Długość użytkowa 924 mm
Długość całkowita 1000 mm
Wysokość robocza 900 mm
Obciążenie maks. 100 kg/m
 

Folia stretch:

 
Szerokość maks. 200 mm
Średnica maks. 250 mm
Średnica rdzenia szpuli 76 mm
Zalecana grubość 23,30,35 mikronów
 

Dane ogólne maszyny:

 
Moc silnika głównego 1,1 kW
Maks. prędkość pierścienia 120 obr./min
Min.  prędkość pierścienia 10  obr./min
Komponenty układu sterowania Siemens, Schneider, LS
Waga całkowita 280 kg

Transportery rolkowe w standardzie

Wejściowy i wyjściowy transporter rolkowy w standardzie

Rolki dociskowe

Rolki dociskowe dla lepszej kontroli produktu

Uruchamianie pedałem

Sterowanie cyklem owijania za pomocą pedału elektrycznego

Okazuje się elementem niezbędnym do przeprowadzenia sprawnej paletyzacji. Pozwala na skuteczne zabezpieczenie artykułów ułożonych na paletach i przygotowywanych do transportu. Folie stretch, które przygotowujemy dla naszych Klientów, powstają na bazie najlepszych, doskonale wyselekcjonowanych oraz wybranych przez naszych ekspertów materiałów. Dzięki temu ich właściwości mechaniczne oraz wyjątkowa plastyczność jest w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom związanym z koniecznością przygotowania ładunku do transportu.

NIEPODWAŻALNA DOSKONAŁOŚĆ

Wśród licznych zalet proponowanych przez nas folii stretch wyróżnić należy przede wszystkim:

  • plastyczność, rozciągliwość,
  • trwałość,
  • przezroczystość,
  • przyczepność.

Wszystkie te atuty pozwalają na sprawne oraz dokładne zabezpieczenia produktów o zróżnicowanych gabarytach. Trwałość naszych folii stretch oznacza możliwość zabezpieczenia ich przede wszystkim przed czynnikami zewnętrznymi. Otarcia bądź też próby owinięcia materiałów o nieszablonowych wymiarach (znajdujących się np. w opakowania o ostrych krawędziach i kątach) nie będą przeszkodą w sprawnym zabezpieczeniu ładunku na palecie. Istotna okaże się również plastyczność – możliwość dostosowania materiału pakunkowego do indywidualnych wymiarów oraz wymagań związanych z wielkością oraz kształtem produktu. Dzięki doskonałej rozciągliwości towar może zostać również odpowiednio ustabilizowany na palecie – zabezpieczenie go naszą folią pozwoli uniknąć zbędnych luzów, które mogą skutkować samoistnym przemieszczaniem się produktów w trakcie transportu.

Niezwykle ważna jest również przezroczystość prezentowanych materiałów. W ten sposób proces załadunkowy może być monitorowany na wszystkich etapach. Zaleta ta, w połączeniu z przyczepnością, pozwoli uniknąć konieczności wykorzystywania dodatkowych materiałów zabezpieczających – np. taśmy klejącej.
Przygotowywane przez nas do sprzedaży folie stretch mogą być wykorzystywane zarówno do pakowania manualnego, jak również automatycznego, z wykorzystaniem specjalnych owijarek.

Prezentacja pracy:

Gwarantujemy wysoką jakość zakupionych w firmie Novumpack - maszyny i urządzenia pakujące. Na każde urządzenie otrzymujecie Państwo pełną pisemną gwarancję oraz certyfikat. Autoryzowany serwis producenta gwarantuje przywrócenie do przywrócenie do pełnej sprawności w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym każdej zakupionej w firmie Novumpackmaszyny pakującej. Zaopatrujemy naszych klientów we wszystkie potrzebne materiały eksploatacyjne oraz części zamienne.

Zobacz również

OWIJARKA POZIOMA SPINNER 1500S

OWIJARKA POZIOMA SpeedWrap 550S

TapeMaster M

TOP jQuery(window).on('load',function () { jQuery.getScript('//platform.twitter.com/widgets.js'); }); });