Forgot your details?
Create account

Bandownice akumulatorowe

Bandownica (nazywana również spinarką, wiązarką ręczną, aparatem do wiązania oraz napinaczem do taśm) to ręczne urządzenie, służące do napinania, łączenia i odcinania taśm PET i PP. Współczesne bandownice posiadają funkcję łączenia taśmą PET i PP przy użyciu zgrzewu tarciowego, co oznacza rezygnację ze starszych rozwiązań takich jak spinacze czy klamry.

Bandownica wykorzystywana jest przy takich czynnościach jak obwiązywanie materiałów budowlanych, tektury, styropianu, płyt gipsowo-kartonowych, płyt meblowych, wiórowych, OSB i wielu innych ładunków z najróżniejszych branż.

Bandownica do taśm PET i PP występuje w trzech wersjach:

  • akumulatorowej (działających na baterie)
  • pneumatycznej (wymagających dostępu do sprężonego powietrza)
  • manualnej (powoli zastępowane przez wyżej wymienione)

Gama urządzeń dla każdego ładunku

Bandownica akumulatorowa i pneumatyczna oferuje łatwą obsługę, krótkie cykle wiązania oraz powtarzalność siły naciągu taśmy. Ponadto bandownica do taśm PET i PP dostępne jest w wersjach dostosowanych do różnych rodzaju ładunków:

  • lekkich (naciąg do ok. 1.500 N)
  • średnich (ok. 2.500 N)
  • ciężkich (ok. 4.500 N)

Bandownica posiada zwykle regulację siły naciągu w zakresie określonym przez specyfikację urządzenia. Ponadto urządzenie to współpracuje zwykle z kilkoma szerokościami taśm.

Do regulacji i zmiany ustawień bandownicy służą intuicyjne przyciski i pokrętła. Najważniejsze części zamienne takie jak odpowiedzialna za zgrzew taśmy matryca czy kółko napinające są łatwo dostępne i proste do wymiany.

Ręczna bandownica posiada ustawienia zmiany trybu pracy na manualny, półautomatyczny oraz automatyczny – ostatni z nich umożliwia zautomatyzowanie poszczególnych procesów pracy, tj. napinania, zgrzewania i odcinania taśmy, pod jednym przyciskiem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

TOP jQuery(window).on('load',function () { jQuery.getScript('//platform.twitter.com/widgets.js'); }); });