Forgot your details?
Create account

Pakowarki komorowe

Pakowarki próżniowe (nazywane często pakowaczkami próżniowymi) to urządzenia zaprojektowane do usuwania powietrza z wnętrza opakowania i jednoczesnego tworzenia szczelnego zamknięcia. Każda pakowarka próżniowa, niezależnie od konstrukcji, producenta, wyposażona jest w pompę próżniową i specjalną listwę zgrzewającą pokrytą teflonem PTFE.
Pakowarka komorowa posiada przestrzeń tzw komorę hermetyczną zamykaną od góry szczelną pokrywą, w której umieszcza się pakowany przedmiot wraz z opakowaniem. Usunięcie powietrza następuje przez wytworzenie próżni we wnętrzu całej komory urządzenia i następnie zgrzanie folii. Komora samoczynnie otwiera się samoczynnie po zakończeniu całego procesu zgrzewania.

Pakowarki komorowe są popularne ze względu na wygodę użytkowania (szybkość i powtarzalność pracy) oraz możliwość stosowania worków z folii gładkich, oferowanych w większym wyborze i atrakcyjnej cenie. Konfiguracja parametrów pakowania próżniowego i zgrzewania jest wyjątkowo prosta i zapisywana na panelu sterowania pakowarki.
Oferowane modele pakowarek próżniowych różnią się wielkością, począwszy od modeli typu Essential, przez pakowarki średnich rozmiarów po duże urządzenia wolnostojące (często na kółkach) przeznaczone do zakładów produkcji spożywczej – pakowarki przemysłowe wyposażone są w znacznie mocniejsze pompy próżniowe. Dla osiągnięcia wysokiej wydajności pakowania w worki próżniowe opracowano pakowarki dwukomorowe, skracające czas pakowania próżniowego do minimum.

Dla przyspieszenia procesu pakowania, zaleca się stosowanie wewnątrz komory próżniowej specjalnych płyt wypełniających, które mogą być także pomocne przy pakowaniu produktów płynnych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

TOP jQuery(window).on('load',function () { jQuery.getScript('//platform.twitter.com/widgets.js'); }); });